Ognisko Bydgoszczy – Parafia Świętej Trójcy, ul. Św. Trójcy 26

Parafia
Spotkamy się w trzeci czwartek miesiąca: godz. 18.00 Msza św. w intencji małżeństw w kościele św. Trójcy w Bydgoszczy, przy ul. Św. Trójcy 26, następnie o godz. 18.30 spotkanie Ogniska w salce parafialnej. Na spotkaniach pracujemy nad sobą omawiając 12 kroków ku pełni życia. Podejmujemy również pracę nad sobą uczestnicząc w grupach terapeutycznych. Spotkania tych grup odbywają się w czwartki (oprócz 3 czwartku, gdy spotykamy się wszyscy na Mszy św. i spotkaniu Ogniska). 1 grupa terapeutyczna: Sposoby radzenia sobie z uczuciami na podstawie Biblii. 2 grupa terapeutyczna: Rodzina na podstawie Adhortacji Jana Pawła II Familiaris Consortio. Opiekunem duchowym Wspólnoty jest ks. Arkadiusz Muzolf - diecezjalny duszpasterz rodzin.
Parafia pw. Świętej Trójcy >>>

Witajcie po wakacjach!

  •  3 września 2020 odbyło się spotkanie naszego Ogniska.

Spotkania w tym roku będą odbywały się w pierwsze czwartki miesiąca. Zaczynamy Mszą św. o godz. 18.00. Jest możliwość zamawianie intencji w te czwartki u Ks. Arka. W czwartek 3 września, będziemy modlić się za duszę Jacka Kasprzaka, w podziękowaniu za dobro, które otrzymaliśmy od Jacka. Był to wieloletni terapeuta, z którego doświadczenia wiele osób mogło skorzystać biorąc udział w terapii pogłębionej.  Po Mszy będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Procesja Eucharystyczna oraz Adoracja. Potem spotkanie naszego Ogniska w salce.

  • 1 wtorek miesiąca –Adoracja Najświętszego Sakramentu godz. 20.00, kościół św. Trójcy.
  • W tym roku powiększy się zakres pracy dla Sycharu Psychoterapeuty, Mediatora, Pani Renaty Czarneckiej.

Odbywać się będą: spotkania „Rozpoznawanie uczuć na podstawie Biblii w trzech wymiarach: cielesnym, psychicznym i duchowym oraz grupa dla zaawansowanych, czyli dla osób będących już po terapii lub w trakcie terapii, którzy potrzebują wsparcia „ Dojrzała miłość, a współuzależnienie.

  1. 2 wtorek miesiąca (8 września) spotkanie organizacyjne godz. 18.00, salka parafii św. Trójcy.
  2. 3 i 4 wtorek września grupa „ Dojrzała miłość, a współuzależnienie”.

 

Przygotowujemy się do 10 rocznicy naszego Ogniska. Zapraszamy wszystkich, którzy byli kiedykolwiek na spotkaniach naszego Ogniska, którzy chcą być w tym dniu z nami.

Wstępnie ustaliliśmy z Ks. Arkiem, że spotykamy się  10.10.2020 o godz.9.00. Będą zaproszeni ciekawi goście, konferencje, o godz. 12.00 Msza św. Potem ok. 14.30 wspólny obiad. Szczegółowy plan podamy wkrótce. Prosimy o modlitwę za nasze Ognisko, za to dzieło, które Pan Bóg powołał do istnienia 10 lat temu, za ks. Arka, za P.Renatę Czarnecką, za tę uroczystość  10 lecia również.

Niech dobry Pan Bóg nam błogosławi  i niech nas prowadzi!

Kronika
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy