Ognisko Bydgoszczy – Parafia Świętej Trójcy, ul. Św. Trójcy 26

Parafia
Spotkamy się w trzeci czwartek miesiąca: godz. 18.00 Msza św. w intencji małżeństw w kościele św. Trójcy w Bydgoszczy, przy ul. Św. Trójcy 26, następnie o godz. 18.30 spotkanie Ogniska w salce parafialnej. Na spotkaniach pracujemy nad sobą omawiając 12 kroków ku pełni życia. Podejmujemy również pracę nad sobą uczestnicząc w grupach terapeutycznych. Spotkania tych grup odbywają się w czwartki (oprócz 3 czwartku, gdy spotykamy się wszyscy na Mszy św. i spotkaniu Ogniska). 1 grupa terapeutyczna: Sposoby radzenia sobie z uczuciami na podstawie Biblii. 2 grupa terapeutyczna: Rodzina na podstawie Adhortacji Jana Pawła II Familiaris Consortio. Opiekunem duchowym Wspólnoty jest ks. Arkadiusz Muzolf - diecezjalny duszpasterz rodzin.
Parafia pw. Świętej Trójcy >>>

17 kwietnia odbyła się Msza Św. w czasie której modliliśmy się za nasze małżeństwa i wszystkie małżeństwa w kryzysie.

Następnie odbyło się spotkanie, na którym dzieliliśmy się naszymi doświadczeniami małżeńskimi, oraz Ania zaprezentowała nam temat: „Pięć języków miłości”.

Pięcioma językami miłości, którymi się posługujemy są:

  • słowa
  • czas
  • prezenty i niespodzianki
  • przysługi
  • gesty

ZADANIE:

Zastanowię się do następnego spotkania jakim językiem miłości posługuje się mój współmałżonek, a jakim językiem ja się posługuję.

Osoby, które uczestniczyły w Rekolekcjach Ogólnopolskich Wspólnoty Sychar, podzieliły się swoimi przeżyciami z tych rekolekcji, zachęcając tym samym do udziału w rekolekcjach w Laskowicach Pomorskich.

Rozmawialiśmy również o Nocy Siedmiu Cudów, w której bierzemy udział jako Ognisko bydgoskie.

Na następne spotkanie umówiliśmy się na 15 maja.

 

Kronika
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy