Ognisko Bydgoszczy – Parafia Świętej Trójcy, ul. Św. Trójcy 26

Parafia
Spotkamy się w trzeci czwartek miesiąca: godz. 18.00 Msza św. w intencji małżeństw w kościele św. Trójcy w Bydgoszczy, przy ul. Św. Trójcy 26, następnie o godz. 18.30 spotkanie Ogniska w salce parafialnej. Od października spotkanie grupy wsparcia, które poprowadzi p. Renata Czarnecka (psychoterapeuta), odbywać się będą w drugi wtorek miesiąca w godz. 18.00-20.00 w salce Poradni Rodzinnej przy Parafii Chrystusa Króla w Bydgoszczy, przy ul. Lotników 1. Także od października ruszą warsztaty "Porozumienie bez przemocy", które w domu katechetycznym przy parafii św. Trójcy w Bydgoszczy prowadzić będą Beata i Piotr Hołtyń. Opiekunem duchowym Wspólnoty jest ks. Arkadiusz Muzolf - diecezjalny duszpasterz rodzin.
Parafia pw. Świętej Trójcy >>>

Odbyło się spotkanie Ogniska Wiernej Miłości Małżeńskiej Wspólnoty SYCHAR 28 czerwca.

Rozmawialiśmy o naszej bezsilności, kontynuując naszą pracę nad krokiem 1.

ZADANIE: .

Druga część 1 kroku jest tak samo trudna jak przyznanie się do bezsilności. Chodzi o przyznanie się,że dotychczas nie udawało się nam pokierować naszym życiem, a także i w przyszłości nie zapanujemy nad nim, jeśli nadal będziemy uporczywie trzymać się pragnienia, aby własną mocą panować nad wszystkim.
Możemy zobaczyć, jak w przeszłości próbowaliśmy ukryć całą prawdę o nas samych.
Musimy być absolutnie szczerzy, aby zedrzeć maskę, którą nosiliśmy dotychczas i zobaczyć sprawy takimi jaki są rzeczywiście. Jeśli zaprzestaniemy odnajdywania usprawiedliwień dla naszego zachowania, to będzie już 1 krok w kierunku pokory, której potrzebujemy, aby pozwolić się prowadzić przez Boga, I jeśli w ufny sposób zdamy się na Boże prowadzenie, możemy sami się odnowić, a nasze życie może zostać odbudowane.

PYTANIA:

1.W jakich obszarach Twojego życia najczęściej nie dajesz sobie rady, chociaż wmawiałeś sobie :”ja to wszystko mam pod kontrolą”?

2. Opisz specyficzne sytuacje, w których często usprawiedliwiałeś i usprawiedliwiasz się sam przed sobą?

Kronika
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy