Ognisko Bydgoszczy – Parafia Świętej Trójcy, ul. Św. Trójcy 26

Parafia
Spotkamy się w trzeci czwartek miesiąca: godz. 18.00 Msza św. w intencji małżeństw w kościele św. Trójcy w Bydgoszczy, przy ul. Św. Trójcy 26, następnie o godz. 18.30 spotkanie Ogniska w salce parafialnej. Na spotkaniach pracujemy nad sobą omawiając 12 kroków ku pełni życia. Podejmujemy również pracę nad sobą uczestnicząc w grupach terapeutycznych. Spotkania tych grup odbywają się w czwartki (oprócz 3 czwartku, gdy spotykamy się wszyscy na Mszy św. i spotkaniu Ogniska). 1 grupa terapeutyczna: Sposoby radzenia sobie z uczuciami na podstawie Biblii. 2 grupa terapeutyczna: Rodzina na podstawie Adhortacji Jana Pawła II Familiaris Consortio. Opiekunem duchowym Wspólnoty jest ks. Arkadiusz Muzolf - diecezjalny duszpasterz rodzin.
Parafia pw. Świętej Trójcy >>>

Nasza współpraca z Panią Marią Danielewską rozpoczęła się od Rekolekcji Wielkopostnych w Bydgoszczy. Od tego czasu spotykamy co miesiąc z Panią Marią by pracować nad sobą, lepiej zrozumieć siebie, swoje postępowanie oraz by poradzić sobie lepiej z trudnościami w małżeństwie.

Trzy spotkania poświęciliśmy na poznawanie siebie, zrozumienie swoich emocji, naszych zachowań, cech charakteru w świetle naszego dzieciństwa, ostatnie spotkanie było poświęcone już problematyce małżeństwa, mówiliśmy o naszych wyobrażeniach, z którymi zawieramy Sakrament Małżeństwa, a także o iluzjach, z którymi żyjemy i z których często nie zdajemy sobie sprawy.

Są to spotkania bardzo dla nas ważne i wartościowe, przychodzi na nie coraz więcej osób, wnoszą one do naszego życia potrzebną wiedzę o nas samych, naszych współmałżonkach, otaczającym nas świecie.

Spotkania odbywają się w każdy, ostatni czwartek miesiąca.

Kronika
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy