Ognisko Bydgoszczy – Parafia Świętej Trójcy, ul. Św. Trójcy 26

Parafia
Spotkamy się w trzeci czwartek miesiąca: godz. 18.00 Msza św. w intencji małżeństw w kościele św. Trójcy w Bydgoszczy, przy ul. Św. Trójcy 26, następnie o godz. 18.30 spotkanie Ogniska w salce parafialnej. Na spotkaniach pracujemy nad sobą omawiając 12 kroków ku pełni życia. Podejmujemy również pracę nad sobą uczestnicząc w grupach terapeutycznych. Spotkania tych grup odbywają się w czwartki (oprócz 3 czwartku, gdy spotykamy się wszyscy na Mszy św. i spotkaniu Ogniska). 1 grupa terapeutyczna: Sposoby radzenia sobie z uczuciami na podstawie Biblii. 2 grupa terapeutyczna: Rodzina na podstawie Adhortacji Jana Pawła II Familiaris Consortio. Opiekunem duchowym Wspólnoty jest ks. Arkadiusz Muzolf - diecezjalny duszpasterz rodzin.
Parafia pw. Świętej Trójcy >>>

Trzecie spotkanie, naszego bydgoskiego Ogniska odbyło się w kameralnym gronie.
Cieszyliśmy się bardzo, że był z nami na spotkaniu Ojciec Mieczysław.
Omówiliśmy wiele istotnych i ważnych spraw związanych z działalnością Ogniska.
Ustaliliśmy, że najlepszym dniem naszych comiesięcznych spotkań będzie druga niedziela miesiąca. Najbliższe spotkanie odbędzie się 12 grudnia.
Każdy podzielił się również własną historią i mógł opowiedzieć jak trafił do naszej Wspólnoty.
Wszyscy doszliśmy do wniosku, iż każdy z nas potrzebuje przemiany własnego serca, że pragniemy zmieniać przede wszystkim siebie.
Rozważaliśmy również głęboki sens Sakramentu Małżeństwa, w którym bierze udział oprócz małżonków – Bóg, który jest od tego momentu na zawsze z nimi, w dobrych i trudnych chwilach.

”Małżonkowie chrześcijańscy… we właściwym sobie stanie i porządku życia mają własny dar wśród Ludu Bożego.
Właściwa łaska sakramentu małżeństwa jest przeznaczona dla udoskonalenia miłości małżonków i dla umocnienia ich nierozerwalnej jedności. Przez tę łaskę „podtrzymują się wzajemnie… z pomocą wiernej miłości…”
Źródłem tej łaski jest Chrystus. „Jak bowiem niegdyś Bóg wyszedł naprzeciw swojemu ludowi z przymierzem miłości i wierności, tak teraz Zbawca ludzi i Oblubieniec Kościoła wychodzi naprzeciw chrześcijańskim małżonkom przez sakrament małżeństwa”.

(Katechizm Kościoła Katolickiego 1461-1462)

W spotkaniu uczestniczyło 5 osób.

Kronika
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy